piątek, 5 sierpnia 2016

Naturalna domowa pasta do zębów bez fluoru, odkaża i wybiela

Mycie zębów jest niezwykle ważnym i nieodłącznym elementem naszej codziennej higieny.  Niestety chemiczny skład pasty sklepowej budzi wiele wątpliwości. Ostatnio często też słyszy się o szkodliwości fluoru. Warto więc poświęcić chwile czasu i samodzielnie wykonać naturalną, zdrową pastę do zębów o bezpiecznym składzie pozbawionych składników posądzanych o rakotwórczość, wypełnionej konserwantami, sztucznymi substancjami barwiącymi i zapachowymi, fluoru i SLS.


Potrzebne składniki do wykonania pasty:

olej kokosowy tłoczony na zimno (klik)
soda oczyszczona (klik)
olejek miętowy (klik)
olejek eukaliptusowy(klik)
ksylitol(klik)

opcjonalnie: kurkuma

Olej kokosowy: Ten naturalny olej znany jest ze swoich cudownych właściwości. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne. Polecany jest do stosowania w pielęgnacji jamy ustnej, ponieważ zapobiega próchnicy, hamuje rozwój bakterii oraz zapobiega infekcjom. Olej kokosowy pomaga w utrzymaniu higieny dziąseł, wzmacnia, a także usuwa krwawienie. Dodatkowo wybiela szkliwo.Soda oczyszczona: Posiada właściwości antyseptyczne, zabija niektóre bakterie, pasożyty, grzyby. Powstrzymuje osadzanie się kamienia, dodatkowo ma działanie ścierne, gdyż zawiera bardzo drobne cząsteczki, które oczyszczają zęby podczas mechanicznych ruchom szczoteczki. Dodatkowo wybiela szkliwo.


Olejek miętowy: Olejek ten posiada właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzakaźne, przeciwbólowe. odświeżające. Niweluje nieprzyjemny oddech z jamy ustnej. Dodany do pasty nada jej orzeźwiający, miętowy zapach. Jest bardzo często składnikiem past do zębów i preparatów do płukania jamy ustnej.


Olejek eukaliptusowy: Posiada właściwości przeciwzapalne, rozkurczowe, obkurczające, odświeżające, antyseptyczne, antybakteryjne. Nadaje paście orzeźwiający zapach. Ze względu na cenne właściwości olejek eukaliptusowy jest podstawowym składnikiem wielu past do zębów i płynów do płukania ust.


Kurkuma: Słynie ze swoich silnych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, przeciwwirusowych, a także ostatnio słyszy się o właściwościach antynowotworowych. Dodana do pasty do zębów ma działanie wybielające mimo swojego żółtego odcienia.

Ksylitol: To jeden z niewielu cukrów, który jest zdrowy dla naszych zębów. Ma on działanie przeciwpróchnicze. Dlatego więc jest pożądanym składnikiem w produktach do higieny jamy ustnej.Jak wykonać taką paste?

Do miseczki 5-6 łyżeczkami ciekłego oleju kokosowego dodajemy 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Do zmieszanych składników dodajemy opcjonalnie któryś z olejków bądź oba (4-6kropli ). Do powstałej masy dodajemy 1 łyżeczkę ksylitolu. Można opcjonalnie również wzbogacić walory pasty kurkumą (1 łyżeczka).

Przechowywanie pasty:


Sporządzoną pastę należy przechowywać w szklanej buteleczce lub w jakimś pojemniczku. Najlepiej w zaciemnionym, chłodnym miejscu.
Używaliście kiedyś takiej pasty do zębów? :)Tu kupisz naturalne i sprawdzone 
produkty do wykonania pasty
Szczególnie polecamy
najlepszy
OLEJ KOKOSOWY
nieoczyszczony, nierafinowany
extra virgin
o pięknym zapachu kokosa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz