środa, 5 sierpnia 2015

MASŁO SHEA właściwości i zastosowania

 

MASŁO SHEA


Masło shea


Masło shea jest to olej roślinny, wytwarzany z drzewa z gatunku Masłosza Parka. Występuje w obszarze od Afryki środkowo - wschodniej do środkowo - zachodniej. Jest niezwykle bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, znacznie przewyższające te zawarte w maśle kakaowym. 

Nienasycone kwasy tłuszczowe są głównym składnikiem sprzyjającym odmładzaniu i nawilżeniu skóry za pomocą kosmetyków.

Masło shea dostarcza także wszystkich najważniejszych witamin potrzebnych aby skóra wyglądała gładko, młodo i zdrowo. Jego właściwości chronią skórę przed wiatrem, zimnem, ostrym słońcem oraz wspomaga w znacznym stopniu leczenie ran i oparzeń. Masło shea stymuluje aktywność komórek, walczy z efektem ich starzenia i naprawia starą, zniszczoną i stwardniałą skórę.

 

Właściwości Masła Shea

Masło shea nawilża i uelastycznia skórę, potrafi dość szybko się wchłaniać oraz jest źródłem witamin tj. A, E i F. Ponadto jest bogate w kwas oleinowy, stearynowy, palmitynowy i linolenowy. Jest delikatnym, naturalnym kosmetykiem, które nie uczula i znakomicie nadaje się do każdego rodzaju skóry.

Masło shea doskonale sprawdzi się w warunkach ekstremalnych, gdyż świetnie chroni skórę zabezpieczając ją przed wiatrem, słońcem oraz zimnem. Posiada filtr ochronny 3 - 4 SPV (UVB).
Jego właściwości zapobiegają powstawaniu zmarszczek, regenerują skórę oraz chroni przed rozstępami, dlatego jest idelany dla kobiet na diecie oraz w ciąży.
Masło shea pomoże zlikwidować przebarwienia skóry.


Zastosowanie Masła Shea


Masło shea jest polecane do masażu skóry, do pielęgnacji skóry niemowląt. Można rozprowadzać go na twarzy i na całym ciele. Idealnie sprawdzi się jako balsam do ust. W celu uzyskania lepszego nawilżenia skóry warto dodawać niewielką ilość masła shea do kąpieli.

Przed zastosowaniem, masło shea należy rozgrzać i zmiękczyć w dłoniach a następnie nałożyć na wybrane części ciała lub włosy. 

W przypadku stosowania masła shea na włosy, zaleca się jego wmasowanie w skórę głowy na około 30 minut przed ich umyciem. Owinąć głowę ręcznikiem. Po tym czasie zmyć włosy delikatnym szamponem. Po takiej kuracji nasze włosy staną się lśniące i idealnie nawilżone.


Masło shea powinno być przechowywane w temperaturze pokojowej.Czy miałyście kiedykolwiek do czynienia z masłem shea? Jeśli nie to warto go wypróbować do pielęgnacji ciała :)Dołącz do nas na facebooku - Żyj zdrowo i bądź piękna Naturalnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz