czwartek, 31 grudnia 2015

7 skutecznych domowych sposobów na hemoroidy


Większość z nas odczuwa przykre dolegliwości związane z żylakami odbytu potocznie zwane hemoroidami. Guzki te przeważnie powstają na końcu jelita grubego. 

Pierwszym objawem tej choroby jest świąd i pieczenie w okolicy odbytu, ból podczas wypróżniania i niewielkie krwawienie. 


Hemoroidom sprzyja:

~ nadwaga,
~ siedzący tryb życia,
~ ciąża,
~ dieta uboga w błonnik,
~ praca wymagająca dużego wysiłku fizycznego,
~ częste zaparcia,
~ problemy z układem krążenia,
~ ciągły stres,
~ nadużywanie alkoholu,
~ odwodnienie organizmu.Aby złagodzić objawy tej wstydliwej choroby udajemy się do apteki po czopki, maści i inne środki znieczulające. 

W myśl zasady: "Lepiej zapobiegać niż leczyć" należy zaprowadzić odpowiednią profilaktykę. 

7 skutecznych sposobów na hemoroidy:


1. Ruch, spacery, aktywność fizyczna i przebywanie na świeżym powietrzu - obowiązkowo.

2. Stosowanie diety bogatej w warzywa i owoce oraz błonnik. Warto stosować suplementy diety tj. młody jęczmień, błonnik oczyszczający, który warto jeszcze dodatkowo zmielić aby nie podrażniał.

3. Nasiadówki i ciepłe kąpiele z dodatkiem kory dębu, rumianku, szałwii i oczaru wirginijskiego. Pomocny okaże się także naprzemienny prysznic.

4. Warto stosować regularnie moringę, która zawiera 4 razy więcej błonnika niż zboża.

5. Codziennie pij przynajmniej 2 litry płynów. Dobrym sposobem wspomagającym leczenie hemoroidów jest stosowanie nalewki z ziół szwedzkich według przepisu Marii Treben, przy regularnym stosowaniu hemoroidy zmniejszają się.

6. Ulgę przynosi przykładanie kostki lodu, pocieranie okolic odbytu torebką czarnej herbaty.

7. Niezastąpionym lekiem na hemoroidy jest olej lniany dr Budwig, który znakomicie poprawia proces trawienia i skutecznie zapobiega zaparciom. Warto jeść codziennie 2 szt suszonych śliwek i suszonych moreli, ta kuracja skutecznie zapobiega zaparciom.

W tej chorobie warto być pod opieką lekarza.


Próbowałam wielu środków na pozbycie się tego wstydliwego problemu, kupowanie maści, czopków, picie herbatek, nasiadówki, owszem, przynosiły ulgę ale na chwilę. Najlepszym wsparciem z własnego doświadczenia okazała się moringa, która poprawiła trawienie, wzmocniła ogólną kondycję organizmu i wpłynęła na poprawę wyników morfologii. Najlepsza jest w formie proszku. Polecam niezawodną MORINGĘ dostępną Tutaj.

A Ty jaki masz niezawodny sposób na pokonanie Hemoroidów?? Podziel się z nami w komentarzu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz